Чим відрізняються програмні продукти версій 7.7 та 8.0.

 

Як Ви напевно знаєте, відносно недавно “Спілка Автоматизаторів Бізнесу” випустила на ринок восьму версію всіх своїх програмних продуктів. Ми пропонуємо Вам розібратися з основними відмінностями, які були впроваджені розробниками “1С:Підприємство”, щоб зрозуміти, чи варто зараз переходити з ПЗ версії 7.7 на ПЗ версії 8.х.;

Отже, відмінності загального характеру:

 1. У восьмій версії програми користувачі можуть знайти нові модулі конфігурації, серед яких варто відзначити регістр відомостей. Також велика робота була проведена щодо оптимізації роботи програм, а багато її механізмів були кардинально вдосконалені.
 2. Відмінності торкнулися і мови, яка у восьмій версії повністю не сумісна зі своїм аналогом в ПЗ версії 7.7.
 3. Була проведена масштабованість прикладних рішень і суттєво збільшена продуктивність роботи програм. Зокрема, це стосується клієнт-серверної версії ПЗ 1С:Підприємство. Розробниками була застосована трирівнева система сервера бази данних Microsoft SQL Server і власного сервера 1С:Підприємство.

Далі поговоримо про об’єкти конфігурації:

 1. Документи, довідники та інші об’єкти конфігурації отримали в своє розпорядження кілька макетів, форм і табличних частин.
 2. Як вже говорилося вище, у восьмій версії користувачі зможуть знайти регістр відомостей, який прийшов на зміну періодичних реквізитів довідників і виключених періодичних констант. Регістр констант застосовується для збереження інформації, яка розгорнута по комбінації вимірів.

Серед нових об’єктів конфігурації у восьмій версії ПЗ можна знайти:

 1. Регістр відомостей, який має широку сферу застосування і прийшов на зміну виключених періодичних реквізитів довідників.
 2. Для зберігання додаткових властивостей та характеристик об’єктів були запропоновані плани видів характеристик. За допомогою цих планів можна запросто реалізувати аналітичний облік і інтегрувати його в механізм бухгалтерського обліку.

Зміни торкнулися управлінського та бухгалтерського обліку:

 1. Був запроваджений регістр бухгалтерії, який віддалено нагадує журнал бухгалтерських проводок у версії 7.7. Його структура формується і налаштовується самим розробником з урахуванням вимог замовника. Даних регістрів в компанії може бути декілька, але кожен з них в обов’язковому порядку повинен прив’язуватися до конкретного плану рахунків.
 2. З’явився загальний механізм запитів, який конкретизує різні запити по бухгалтерським операціям і дає інформацію про залишки і обороти за рахунками тощо.

Складні періодичні розрахунки:

 1. З’явився модуль планів видів розрахунків, що по своїй структурі віддалено нагадує види розрахунків у версії 7.7.
 2. З’явилася можливість використовувати регістри і плани видів розрахунків, які замінили різні групи розрахунків.

Вбудована мова:

 1. Розробники програмних продуктів “1С:Підприємство” восьмої версії зробили все можливе, щоб розширити можливості використання і застосування своїх програм, тому вони були змушені запровадити в них нову (уніфіковану) об’єктну модель мови. Це призвело до того, що тепер розібратися у програмах та механізмах їх роботи стало набагато легше.
 2. Були доповнені групи литералов і типів даних наступними показниками: Истина і Ложь, невизначений, Null, а ось тип «Дата» у восьмій версії включає в себе ще й інформацію про час.

Екранні форми:

 1. Тепер форми стали повністю незалежними від об’єктів конфігурації. Це дозволило виводити в них списки елементів довідника, документів і т.д. Елементи управління тепер знаходяться окремо від реквізитів об’єкта. Зв’язати ж їх тепер можна за допомогою такої властивості, як «Данные».
 2. Об’єктам конфігурації тепер можна задавати декілька форм.
 3. Істотно був розширений список елементів управління. Як приклад того, що було додано, можна привести “Поле табличного документа”, “Панель”, “Поле HTML-документа”, “Командна панель” тощо.

Був істотно перероблений і доповнений механізм формування запитів. В якості мови запитів все ще використовується своє власне напрацювання, але воно мало чим відрізняється від стандартного SQL, а в деяких випадках навіть краще його. Всі російські слова запитів тепер дублюються англійськими аналогами, що дозволить істотно спростити роботу компанії з міжнародними партнерами. Механізм запитів тепер рекомендується застосовувати в якості основного засобу отримання та вилучення даних.

Звіти:

 1. Було запроваджено новий модуль «Побудова звіту», який рекомендується використовувати для побудови складних структур звітів. Він має багато параметрів та налаштуваннь, тому обов’язково сподобається тим людям, які часто займаються побудовою комплексних і складних звітів.
 2. В табличний документ тепер можна поміщати зведені таблиці, що використовуються для аналізу складних і багатовимірних даних.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.