Чим відрізняються програмні продукти версій 7.7 та 8.0.
Як Ви напевно знаєте, відносно недавно “Спілка Автоматизаторів Бізнесу” випустила на ринок восьму версію всіх своїх програмних продуктів. Ми пропонуємо Вам розібратися з основними відмінностями, які були впроваджені розробниками “1С:Підприємство”, щоб зрозуміти, чи варто зараз переходити з ПЗ версії 7.7 на ПЗ версії 8.х.;
Отже, відмінності загального характеру:
- У восьмій версії програми користувачі можуть знайти нові модулі конфігурації, серед яких варто відзначити регістр відомостей. Також велика робота була проведена щодо оптимізації роботи програм, а багато її механізмів були кардинально вдосконалені.
- Відмінності торкнулися і мови, яка у восьмій версії повністю не сумісна зі своїм аналогом в ПЗ версії 7.7.
- Була проведена масштабованість прикладних рішень і суттєво збільшена продуктивність роботи програм. Зокрема, це стосується клієнт-серверної версії ПЗ 1С:Підприємство. Розробниками була застосована трирівнева система сервера бази данних Microsoft SQL Server і власного сервера 1С:Підприємство.
Далі поговоримо про об’єкти конфігурації:
- Документи, довідники та інші об’єкти конфігурації отримали в своє розпорядження кілька макетів, форм і табличних частин.
- Як вже говорилося вище, у восьмій версії користувачі зможуть знайти регістр відомостей, який прийшов на зміну періодичних реквізитів довідників і виключених періодичних констант. Регістр констант застосовується для збереження інформації, яка розгорнута по комбінації вимірів.
Серед нових об’єктів конфігурації у восьмій версії ПЗ можна знайти:
- Регістр відомостей, який має широку сферу застосування і прийшов на зміну виключених періодичних реквізитів довідників.
- Для зберігання додаткових властивостей та характеристик об’єктів були запропоновані плани видів характеристик. За допомогою цих планів можна запросто реалізувати аналітичний облік і інтегрувати його в механізм бухгалтерського обліку.
Зміни торкнулися управлінського та бухгалтерського обліку:
- Був запроваджений регістр бухгалтерії, який віддалено нагадує журнал бухгалтерських проводок у версії 7.7. Його структура формується і налаштовується самим розробником з урахуванням вимог замовника. Даних регістрів в компанії може бути декілька, але кожен з них в обов’язковому порядку повинен прив’язуватися до конкретного плану рахунків.
- З’явився загальний механізм запитів, який конкретизує різні запити по бухгалтерським операціям і дає інформацію про залишки і обороти за рахунками тощо.
Складні періодичні розрахунки:
- З’явився модуль планів видів розрахунків, що по своїй структурі віддалено нагадує види розрахунків у версії 7.7.
- З’явилася можливість використовувати регістри і плани видів розрахунків, які замінили різні групи розрахунків.
Вбудована мова:
- Розробники програмних продуктів “1С:Підприємство” восьмої версії зробили все можливе, щоб розширити можливості використання і застосування своїх програм, тому вони були змушені запровадити в них нову (уніфіковану) об’єктну модель мови. Це призвело до того, що тепер розібратися у програмах та механізмах їх роботи стало набагато легше.
- Були доповнені групи литералов і типів даних наступними показниками: Истина і Ложь, невизначений, Null, а ось тип «Дата» у восьмій версії включає в себе ще й інформацію про час.
Екранні форми:
- Тепер форми стали повністю незалежними від об’єктів конфігурації. Це дозволило виводити в них списки елементів довідника, документів і т.д. Елементи управління тепер знаходяться окремо від реквізитів об’єкта. Зв’язати ж їх тепер можна за допомогою такої властивості, як «Данные».
- Об’єктам конфігурації тепер можна задавати декілька форм.
- Істотно був розширений список елементів управління. Як приклад того, що було додано, можна привести “Поле табличного документа”, “Панель”, “Поле HTML-документа”, “Командна панель” тощо.
Був істотно перероблений і доповнений механізм формування запитів. В якості мови запитів все ще використовується своє власне напрацювання, але воно мало чим відрізняється від стандартного SQL, а в деяких випадках навіть краще його. Всі російські слова запитів тепер дублюються англійськими аналогами, що дозволить істотно спростити роботу компанії з міжнародними партнерами. Механізм запитів тепер рекомендується застосовувати в якості основного засобу отримання та вилучення даних.
Звіти:
- Було запроваджено новий модуль «Побудова звіту», який рекомендується використовувати для побудови складних структур звітів. Він має багато параметрів та налаштуваннь, тому обов’язково сподобається тим людям, які часто займаються побудовою комплексних і складних звітів.
- В табличний документ тепер можна поміщати зведені таблиці, що використовуються для аналізу складних і багатовимірних даних.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: